Trafik Sigortası Fiyatları Neden Farklı ?

example

Trafik Sigortası Fiyatları Neden Farklı ?
Trafik Sigortası Fiyatları Neden Yüksek ?
Trafik Sigortası Fiyatları Neye Göre Değişir ?
Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Aklınızda bulunan bu soruların cevabı aşağıdaki yazımızda.

Hususi ve kamyonet kullanım tarzında; çoğu kişi tarafından trafik sigortası aracın marka ve modeline göre değiştiği bilinir ancak bu yanlıştır. 2017’de yürürlüğe giren uygulama ile Trafik sigortası fiyatları arabanın marka/modeline göre değil, kişiden kişiye göre değişir.

Trafik sigortalarında 8 basamak vardır. 1. basamakta en yüksek fiyat, 8.basamakta ise en düşük fiyat çıkar. Bu basamaklar kişilerin kazasız araç kullanma yıllarına göre belirlenir.

Üzerine ilk defa araç alan kişi trafik sigortasını 4.basamaktan yaptırır. Kazasız geçirdiği her yıl, bir kademe yükselir ve 5.basamağa çıkar. Eğer suç oranının kendinde olduğu bir kazaya karışırsa kademesi düşer ve diğer sene trafik sigortasının fiyatı yüksek çıkar. Büyük hasarlı bir kazaya karışırsa ve kendinde suç oranı çıkarsa birden fazla basamak düşebilir.

Ayrıca her basamakta sigorta şirketlerinin fiyatları farklılık gösterebilir. Örneğin, AA sigorta şirketi 4. basamakta bulunan bir kişiye 1200 TL en uygun fiyatı verirken, BB sigorta şirketi yine aynı 4.basamakta bulunan kişiye 1500 TL fiyat verebilir. Birinci, ikinci ve üçüncü basamakta ise fiyatlar hemen hemen aynıdır. Tüm sigorta şirketleri birinci , ikinci ve üçüncü basamakta birbirlerine yakın fiyatlar verirler.


Sizde; En uygun ve en kapsamlı bir trafik sigortam olsun istiyorsanız, 22 farklı sigorta şirketinden en uygun trafik sigortası teklifi verelim. Hemen buraya tıklayarak fiyat alabilirsiniz.